Parapharasing ve Editörlük

Paraphrasing, bir metnin orijinal dilinin korunarak anlatılmak istenen düşünceleri farklı kelimeler ve ifadelerde tekrar oluşturmaktır. Paraphrasing yapılacak bir metnin anlam bütünlüğünde hiçbir değişiklik yapılmaz. Bilim Tercüme’nin bu alanda işbirliği yaptığı tercümanlar metnin diline teknik olarak hakim ve söz konusu dilde derin anlam ve kelime bilgisine sahip uzman tercümanlardır. Editörlük, parapharisng’de olduğu gibi metnin mevcut dili üzerinde, metin hiçbir değişikliğe uğratılmaksızın yazım kuralları, dilbilgisi, format gibi teknik olarak metnin düzeltilmesi işlemlerini içerir. Editörlük yapan tercümanlarımız bu alanda özel olarak uzmanlaşmış tercümanlardır.

computer Image

Hukuki, akademik, teknik, mühendislik, medikal ve bilişim gibi içeriklere sahip dokümanlarınız, söz konusu alanda uzmanlaşmış, alan bilgisi ve terminolojisine hakim bu alanda referans sahibi tercümanlar tarafından yapılmaktadır. Profesyonel çeviri hizmetinde, çevirisi yapılan dokümanlar kalite yönetimi ekibimiz tarafından son kontrolleri yapılarak tarafınıza hatasız şekilde teslim edilmektedir.

Yeminli tercümanlar tarafından yapılan çeviri metinlerinize istenildiği taktirde noter veya valilik, kaymakamlık yahut konsolosluk tarafından verilen apostil onayları sizler için ekibimiz tarafından yaptırılır. İsteğiniz üzerine ıslak imzalı olarak kargo ile elden teslim edilir veya online olarak platformumuzdan sizlere ulaştırılır

Alanında uzman, teknik yeterliliğe sahip tercümanlarımız eşliğinde bireysel çeviri ve ya konferans gibi topluluklar için ihtiyaç duyulan çeviri hizmetleriniz Bilim Tercüme ekibi tarafından hizmetinize sunulmaktadır. Platformumuz ekipman hizmeti de sunmaktadır.

Redaksiyon, halihazırda yapılmış olan bir çeviri metninin kaynak dil ile karşılaştırmalı olarak yeniden incelenmesi ve metnin hedef dildeki hatalardan, kaynak dil baz alınarak arındırılması işlemidir. Bu işlem büyük bir dikkat ve her iki dile de anadil seviyesinde hakim olunmasını gerektirdiği için bu alanda hizmet veren tercümanlarımız diğer tercümanlarımızdan ayrılmış ve konuda uzman bir kadro oluşturmuşlardır.